V prípade, že chcete zaplatiť online kartou, zrealizujte prosím Váš nákup prostredníctvom našeho materského e-shopu www.55.sk

DJM-A9

Kód: 304
Novinka Tip
Značka: Pioneer DJ
€2 850
Na dotaz

DJM-A9 je celkom nová vlajková loď DJ mixpultu od značky Pioneer DJ. 4-kanálový pult zvyšuje latku pre štandardné klubové mixpulty. Môže sa pochváliť obrovskými vylepšeniami v porovnaní so svojím predchodcom DJM-900NXS2, s úžasne čistým kvalitným zvukom, vylepšenou konektivitou a množstvom nových funkcií, ktoré vám pomôžu posunúť vaše výkony na vyššiu úroveň.
 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

32-bitový špičkový A/D prevodník ESS Technology je zabudovaný do vstupnej sekcie kanála a D/A prevodníky rovnakého typu sú vo výstupných sekciách master a booth, aby produkovali krištáľovo čistý, prirodzene znejúci zvuk na tanečnom parkete a v monitoroch DJa pre ľubovoľný žáner hudby, ktorý hráte. Zvuk zo vstupu mikrofónu a výstupov pre slúchadlá bol tiež vylepšený jemným doladením a vylepšenou konštrukciou so starostlivo vybranými novými komponentmi.

DJM-A9 tiež dostal veľké vylepšenia pre lepší kontakt s DJom. Boli vyladené rôzne prvky, aby bol DJ mixér intuitívnejší a pohodlnejší na hranie, vrátane zväčšeného rozstupu okolo gombíkov EQ. Kanálové fadery a crossfader MAGVEL FADER sú robustnejšie a presnejšie ako na DJM-900NXS2, čo vám umožní plynulejšie mixovať a skrečovať. Sound Color FX obsahuje prvú funkciu Center Lock na svete, ktorú môžete zapnúť, aby ste sa poistili, že náhodou neprejdete medzi parametrami hi / low, bez ohľadu na to, ako rýchlo otočíte gombíkom.

 

Beat FX sú inštinktívnejšie na použitie na DJM-A9 vďaka novému farebnému displeju a prepracovanému X-Padu, ktorý je teraz usporiadaný horizontálne pre jednoduché posúvanie prstov do strán. Volič vstupov Beat FX má teraz vyhradené tlačidlo, ktoré umožňuje rýchlejšie smerovanie efektov, sekcia Multi I/O bola vylepšená tak, aby ponúkala nové možnosti. Celkovo je tu 14 Beat efektov, s ktorými sa dá vyhrať, vrátane 3 nových.

Rozšírená sekcia mikrofónu prináša nové možnosti pri streamovaní alebo podcastingu. Kondenzátorový mikrofón môžete pripojiť priamo k DJM-A9 pre najlepšiu možnú kvalitu vokálneho zvuku vďaka fantómovému napájaniu mikrofónového vstupu, čo je vôbec  prvý krát v histórii použité  v DJ pulte. Ak chcete dynamicky meniť zvuk svojho hlasu, k dispozícii sú 3 rôzne efekty mikrofónu a vyhradený mikrofónny reverb, s ktorým sa môžete hrať.

Zmena DJov alebo striedavé hranie dvoch DJov je na DJM-A9 hračkou vďaka dvom sadám portov USB typu B a typu C, ktoré vám umožňujú pripojiť dva PC/Macy so systémom rekordbox alebo Serato DJ Pro. A rozšírená konektivita mixéra otvára nové možnosti pre vaše výkony. Ak chcete prehrávať skladby z mobilného zariadenia, vstup Bluetooth® / MD uľahčuje prácu na DJM-A9. Zvuk je možné smerovať na ľubovoľný kanál a na zmenu charakteru zvuku môžete použiť všetky efekty mixéra.

 

DJM-A9 je kompatibilný s pripravovanou novou verziou rekordboxu, ktorá bude k dispozícii v marci 2023. Ak chcete používať mixér so Serato DJ Pro, budete si musieť kúpiť licenciu alebo predplatné softvéru a stiahnuť si najnovšiu verziu. Mixér podporuje ovládanie DVS prostredníctvom oboch aplikácií.

Wi-Fi® pripojenie zabudované do DJM-A9 je užitočné pre technikov, ktoré môžu pomocou novej aplikácie Stagehand vzdialene monitorovať informácie z mixéra a dokonca ovládať vybrané funkcie prostredníctvom iPadu, ktorý je bezdrôtovo pripojený k rovnakému routeru ako prehrávače. Sledovaním rôznych parametrov, ako sú úrovne, informácie o trackoch..., môžu technici upraviť nastavenia FOH systému a riešenie problémov bez toho, aby vstúpili do kabíny alebo rušili DJa.

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Úžasne čistý, kvalitný zvuk

 

Vaše vystúpenia budú na DJM-A9 znieť lepšie ako kedykoľvek predtým, čo posúva etalónovú kvalitu zvuku DJM-900NXS2 na novú úroveň.

 

Tento klubový zvuk novej generácie pochádza z rozsiahleho vývoja a doladenia existujúcej technológie z predchádzajúcich modelov, ako aj z použitia najnovších komponentov. Vstupná sekcia kanála je vybavená 32-bitovým špičkovým A/D prevodníkom ESS Technology pre krištáľovo čistý zvuk s vysokým rozlíšením, zatiaľ čo MAIN a BOOT výstupné sekcie používajú 32-bitové D/A prevodníky rovnakej značky, takže môžete zažiť zvuk z monitorov, ktorý je rovnaký, ako dav počuje na tanečnom parkete. Dokonca aj kvalita zvuku mikrofónového vstupu a výstupov pre slúchadlá bola vylepšená starostlivo vybranými novými dielmi a optimalizáciou dizajnu zosilňovačov.

 

Evolučný pokrok hrania

 

Hrajte ako na hudobnom nástroji, keď sa vám dostane do rúk DJM-A9, ktorý zdedil známe rozloženie z radu DJM, ale obsahuje aktualizované ovládacie prvky a komponenty pre presné mixovanie a inštinktívne skrečovanie. Zväčšené rozostupy okolo gombíkov EQ vám dávajú priestor na krútenie a kvalitné jasné LED diódy v sekcii kanálov uľahčujú vizuálny prehľad o úrovni zvuku viac ako kedykoľvek predtým. Môžete hrať dynamickejšie vďaka frekvenčnej odozve killerov, ktoré boli optimalizované tak, aby čo najlepšie sledovali najnovšie vlastnosti hudobnej produkcie. A s kvalitnejšími kanálovými fadermi ako mal DJM-900NXS2 a crossfaderom tretej generácie MAGVEL FADER si môžete vychutnať hodvábne hladké mixovanie a rýchle a stabilné skrečovanie.

 

Sound Color FX s prvým Center Lockom na svete

Zapnite úplne novú funkciu Center Lock a keď používate obľúbenú funkciu Sound Color FX, každý gombík sa zasekne, keď dosiahnete stredovú polohu. To znamená, že môžete otočiť gombíkom tak rýchlo, ako chcete, pričom efekt dosiahnete až na maximum hi alebo na minimum low, bez rizika, že zájdete príliš ďaleko a prepnete na opačný parameter. Keď vypnete funkciu Center Lock, ovládače Sound Color FX sa tvária rovnako ako ovládače na DJM-900NXS2.

Nanovo prekopaný Beat FX

Sekcia Beat FX, dlhoročný obľúbený prvok série DJM, bola pre DJM-A9 výrazne vylepšená. Nový farebný displej vám pomôže rýchlo a presne pochopiť stav zvoleného efektu a a má vodorovný bar, ktorý zodpovedá horizontálnemu usporiadaniu X-Padu, čo umožňuje intuitívnejšie ovládanie jednoduchým posúvaním prsta. X-Pad môžete použiť na zmenu efektov Echo a Ping Pong a vytvoriť tak jedinečný analógový zvuk v štýle magnetofónovej pásky. A v rámci celkového počtu 14 Beat FX sú k dispozícii 3 nové, ktoré môžete použiť na pridanie ďalších variácií k svojim výkonom:

* Mobius: mení frekvenciu oscilátora tak, aby neustále stúpal alebo klesal s rytmom.

*Triplet filter: cyklicky mení medznú frekvenciu filtra podľa rytmu (na základe 3 úderov).

* Triplet Roll: výstupy nahraného zvuku opakovane podľa zadaného zlomku rytmu (na základe 3 úderov).

Ešte lepšie je, že prepínač kanálov má teraz vyhradené tlačidlo, ktoré vám umožňuje rýchlo aplikovať efekty na vybraný kanál.

Vylepšená sekcia mikrofónu

V reakcii na vyvíjajúce sa potreby, ktoré majú terajší DJi pri používaní mikrofónov počas live hrania a prezentovania klubových setov, bola vyvinutá mikrofónová sekcia DJM-A9, aby ste si mohli vychutnať väčšiu kontrolu a pridali ďalšiu kreativitu k svojim vystúpeniam s mikrofónom. Fantómovo napájaný vstup znamená, že môžete pripojiť kvalitný kondenzátorový mikrofón priamo k DJM-A9, čo je funkcia, ktorú ste na DJ mixéri nikdy predtým nevideli. A sú tu 3 nové mikrofónové efekty s vyhradeným efektom reverbu, takže môžete zmeniť zvuk svojho hlasu a rozhýbať dav svojim vokálom:

* Echo: niekoľkokrát vygeneruje zvuk oneskorenia a zároveň ho zoslabí, aby sa pridal efekt ozveny.

* Výška tónu: zmení výšku zvuku mikrofónu nahor či nadol (pitch).

* Megafón: zmení zvuk mikrofónu tak, aby znel, akoby ste hovorili cez megafón.

Rýchlo a jednoducho zapnete alebo vypnete vstup mikrofónu pomocou úplne nového tlačidla Push-to-Talk, keď chcete chytiť mikrofón a osloviť publikum. Zvuk z mikrofónu môže byť vypustený z nahrávacieho výstupu, ak chcete, takže môžete používať mikrofón na ovládanie tanečníkov, ale zároveň nahrávať svoj mix bez vokálu.

Rozšírená konektivita

 

Pripojte 2 rôzne systémy PC/Mac súčasne vďaka dvom portom USB typu B a USB typu C (po  2 kusy z každého) pre bezproblémové striedanie DJov. A so vstupom Bluetooth, ktorý môžete presmerovať na akýkoľvek kanál na DJM-A9, môžete bezdrôtovo prehrávať zvukové stopy do svojho mixu z iných zariadení, ako sú smartfóny, tablety a pomocou všetkých funkcií a efektov mixéra zmeniť zvuk. Multi I/O sekcia má nezávislý volič kanálov, takže externé efekty je možné použiť oddelene od Beat FX, čo dáva DJM-A9 skutočné kreatívne možnosti. To znamená, že efektovaný zvuk môžete smerovať z externej jednotky, ako je RMX-1000 alebo delay pedál, na samostatný kanál namiesto kanála, z ktorého pochádza.

 

Duálne nezávislé výstupy pre slúchadlá a monitor EQ

 

Pripojte slúchadlá súčasne s iným DJom a užite si slobodu sledovať kanály, ktoré chcete. So samostatnými tlačidlami CUE, ovládačmi hlasitosti a mix balance pre každú sadu slúchadiel je pre 2 DJov ľahké monitorovať skladby počas prepínania a výmeny po odohraní setov. Navyše, s 2-pásmovým EQ môžete upravíť korekcie v monitoroch tak, aby dopĺňali hlavný výstup a zladili náladu v kabíne DJa s pocitom na tanečnom parkete.

 

Podpora úplne novej aplikácie Stagehand a vstavanej funkcie

 

Riadenie zvuku DJM-A9 je kompatibilné s Stagehandom, prvou aplikáciou na vzdialenú správu PRO DJ LINK pre zvukárov FOH (hlavného PA systému). Pomocou iPadu bezdrôtovo pripojeného k mixéru prostredníctvom routera LAN (k dispozícii samostatne) môže technik sledovať parametre, ako sú level metre a používanie ovládacích prvkov mixéra DJom, čo uľahčuje optimalizáciu nastavení zvukového systému a spustenie plynulejšej a pôsobivejšej šou bez toho, aby ste museli prerušiť výkon DJa alebo dokonca vstúpiť do kabíny DJa. Stagehand nájdete v App Store.

 

Ďalšie funkcie

* Podpora rekordboxu a Serato DJ Pro

Vyberte si svoj obľúbený DJ softvér, ktorý chcete používať s DJM-A9, ktorý zahŕňa podporu funkcií DVS v rekordboxe aj Serato DJ Pro.

 

* Podpora aplikácie DJM-REC

Pre spoľahlivé nahrávanie Jednoducho nahrávajte svoje vystúpenia pomocou DJM-REC pre iOS / Android. Táto praktická aplikácia ti umožňuje zdieľať svoje mixy prostredníctvom platforiem, ako je Mixcloud, a streamovať v reálnom čase prostredníctvom služieb vrátane Twitchu.

 

* Uzamykateľný napájací kábel – s poistkou, už sa nemusíte báť, že sa omylom vytiahne napájací kábel pri pripájaní a odpájaní audio konektorov.

 

* Podpora aplikácií pre video a svetlá

S podporou ShowKontrol spoločnosti TC Supply a bezplatnej aplikácie PRO DJ LINK Bridge môžu DJi, producenti eventov, light dizajnéri, LJ, tvorcovia videa a VJi s istotou vytvárať zvukovú a vizuálnu koordináciu a vytvárať programy, ktoré zaujmú publikum.

 

Vstupno/výstupné

konektory

 

 

  Vstupy DIGITAL x 4 (coaxial)

LINE x 4 (RCA)

PHONO x 4 (RCA)

MIC x 2 (XLR & 1/4" TRS jack x 1, 1/4" TRS jack x 1)

Výstupy MASTER x 2 (XLR x 1, RCA x 1)

BOOTH x 1 (1/4" TRS jack)

REC x 1 (RCA)

DIGITAL MASTER x 1 (coaxial)

PHONES x 4 (1/4" stereo jack x 2, 3.5-mm stereo mini jack x 2)

USB USB Type-A x 1

USB Type-B / USB Type-C x 2

Iné SEND (1/4" TS jack) x 1

RETURN (1/4" TS jack) x 1

LAN terminal (100BASE-TX) x 1

Kmitočtový rozsah 20 Hz – 40 kHz (LINE)

Dodatočné parametre

Kategória: DJ mixpulty
Záruka: 2 roky